İlginizi Çekebilir
7.7
1917-filmi
  1. Ana Sayfa
  2. Film Tavsiyeleri
  3. Wonder Woman Serisi

Wonder Woman Serisi

featured

Wonder Woman serisi, Yapım şirketi DC olan bir Amerikan süper kahraman filmidir.

Wonder Woman Serisi

2017 yılında çıkan Filmin ilk serisinin yoğun ilgili ile karşılanmasından dolayı ve İMDB üzerinde 7.4’lük iyi bir puan yakalamasından dolayı çok sevilmiş bir seridir. Yapım şirketi DC bu başarının ardından ikinci serisi için çalışmalara başlamıştı.

Ancak bu Wonder Woman filminin ikinci serisinin tutmama ihtimali yüksek olmasına rağmen DC 2020’de W.W. 1984 filmini piyasaya sundu. Gelin kısaca filmlerin konularından kısaca bahsedelim.

Wonder Woman 1 Filmi Konusu

2017 çıkan 1 filminin konusunda şöyle bir bahsedelim. Bir ada düşünün ve adada savaşçı kadınların bulunuyor, Ayrıca adada hiç erkek yok. Themyscira adası anlattığım özelliklere uyuyor. Bu adada hayatını geçirmiş Diana (Gal Gadot) hayatı boyunca hiç erkek görmemiş.

Bir gün uygar dünyanın savaşında bir savaş uçağı Themyscira adasının yakınlarına düşer. Uçağın pilotu olan  Steve Trevor (Chris Pine) ölmek üzere iken Diana tarafından kurtarılır. Steve iyileştikten sonra Dünya’nın içinde bulunduğu savaşı ada kadınlarına anlatır.

Bu anlatılanlardan etkilenen Diana, Steve ile Uygar Dünya’ya gider. Ayrıca Diana yarı tanrıça sayıldığı için özel güçleri bulunmaktadır.

Wonder Women 1 Fragmanı

Süresi: 133 dk

Kategorisi: Aksiyon , Fantastik , Macera

Netflix: Var

IMDb: 7.4 Rotten Tomatoes: 7.7 Google: %88

Wonder Woman 1984 Filmi Konusu

1984 filminden kısaca bahsetmek gerekirse, 1980’li yıllarda geçen filmimiz de yeni düşmanlıklara tanık oluyoruz. Diana bu film de iki yeni düşman ile karşılaşıyor. İlk düşmanız zengin bir iş adamı olan Max Lord, Diğer bir düşmanı ise iyi bir adam olup, yaşadığı kötü hikayelerden sonra kin besleyen bir adam olan Cheetah’dır.

Ayrıca baş karakterlerden olan Steve (Uçak Pilotu) inanılmaz bir şekilde hayata dönmeyi başarmıştır.

Wonder Woman 1984 Fragmanı


Süresi: 133 dk

Kategorisi: Aksiyon , Fantastik , Macera

Netflix: Var

IMDb: 5.6 Rotten Tomatoes: 6.2 Google: %70

Wonder Woman Serisi Oyuncuları

Yönetmenliğini Patty Jenkins yaptı, Cani gibi güzel filmlerin yönetmenliğini yapmış olup Senaristleri ise William M. Marston ve Jason Fuchs yaptığı muhteşem kadrosunda ise Gal Gadot, Chris Pine, Robin Wright, Connie Nielsen, David Thewlis, Pedro Pascal, Kristen Piig gibi oyuncuların olduğu bir seri

1
Yorum Yap

Yazar Hakkında

5 Yıla yakın internet sektöründe çeşitli projeler üreterek çalışmalar yürütüyorum. İzleyenler.com ile Film ve Dizi önerileri ve listeleri yayınlıyoruz.

Görüşlerin Bizim İçin Önemli! Yorum Yap..