İlginizi Çekebilir
Roma
  1. Ana Sayfa
  2. Belgesel
  3. The Social Dilemma – Sosyal İkilem (2020)

The Social Dilemma – Sosyal İkilem (2020)

sosyal-ikilem-film-önerileri
10.0
Sosyal İkilem Filmi İnceleme

Sosyal İkilem Filmi Hakkında Editör Ne Düşünüyor.

  • Sosyal İkilem 2020 Film Konusu 9.9
  • Sosyal İkilem 2020 İlk İzlenim 10

Merhaba Sevgili takipçilerimiz, Sıradaki film önerisi benim gibi teknoloji bağımlılarına gelsin The Social Dilemma – Sosyal İkilem. Filmimiz netflix yapımı olması ile beraber Drama ve Belgesel kategorilerinde yer almaktadır. Film konusuna geçmeden biraz teknoloji hakkında konuşalım mı?

Teknoloji son 10 yılda büyük ivme kazandı baya bir yol kat etti. Ancak biz insanoğlu bu hızlara ayak uydurmada biraz zorlandık gibi. Çocuklarımıza bir müdahalede bulunmamız daha doğrusu biz ebevynler olarak onların teknoloji ile olan ilişkilerini pek kontrol edemedik.

Bu hatalarımızdan dolayı gençlerimiz zor şeyleri başarmak yerine hep kolay yöne eğildiler. Bu durumları da onların hayat mücadelesinde çok kırılgan bir yapıya dönüşmelerine sebep olmuştur. Biz ebeveynler olarak bunların kontrolünü güzel bir şekilde sağlamalı, Teknolojiyi bilinçsiz bir şekilde tüketmek yerine onların ihtiyaçları konusunda yönlendirmeliyiz. Neyse fazla uzattık şimdi filmimizin konusuna geçelim.

sosyal-ikilem-film-önerileri
sosyal-ikilem-film-önerileri

The Social Dilemma – Sosyal İkilem Filmi Konusu

Netflix yapımı olan Sosyal İkilem filmi konusun da biz sosyal medya kullanıcılarını anlatan bir tür belgesel belgesel de biz kullanıcıların nasıl bir ürün olduğunu anlattığını bilmenizi isterim. Evet, Yanlış duymadın bir ürün! Film de sosyal medya şirketlerinde daha önce çalışmış ve daha sonra ayrılmış olan çalışanların bir çok ifadesinde geçiyor.

“Ürün sosyal medya değil, Kullanıcıların kendisidir.”

Başta da belirttiğimiz gibi film belgesel üzerine çekildiği için bu çalışanlardan yardım alınarak ve onların kendi sesleri ile anlatmalarına olanak sağlayarak yapılmış. Film biz kullanıcıların masum bir şekilde işaret parmağımızı yukarı doğru kaydırarak önümüze gelen video veya fotoğrafları beğenmek ile meşgul iken;

Sosyal medya firmalarının bizleri nasıl kullanarak daha çok gelir elde etme üzerine kurulmuş sistemlerini geliştirmek ile uğraşıyorlar. Özellikle son zamanlar da gündem olan bir konu var “Whatsapp Gizlilik Sözleşmesi” bir çoğumuz ayaklandık ve kimse benim özel hayatıma müdahale edemez dedik.

Bu çok doğru bir düşünce ancak Whatsapp’ın niyeti bilgilerimizi ifşa etmek değil sadece azalan gelirini arttırmak için yeni sunacakları reklam modelini yayınlamaları için bu sözleşmeyi güncellemeleri gerekiyordu. Bu da para kazanmak için yapılan bir çalışma sanal da her zaman bir ürünüz bunu unutmayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

5 Yıla yakın internet sektöründe çeşitli projeler üreterek çalışmalar yürütüyorum. İzleyenler.com ile Film ve Dizi önerileri ve listeleri yayınlıyoruz.

Görüşlerin Bizim İçin Önemli! Yorum Yap..