Ekranı Genişlet
İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Film Tavsiyeleri
  3. Sound of Metal – Metalin Sesi (2019)

Sound of Metal – Metalin Sesi (2019)

Deneme

Müzikal filmleri sevenler için güzel bir film Sound Of Metal. Film önerileri bölümünde bulunma sebebi film izleyen kitlenin karasız kalması veya bölünmüş olması olabilir. Film izleyen bir kesim çok beğeniyor, Ancak bir diğer kesim ise çok saçma bulduğunu iddia ediyor. Bizler de bu film önerisinde Sound Of Metal filmini sizlere film konusu, oyuncuları ve detayları sizlere aktarmak istedik. 

Sound Of Metal filmini izleyen takipçilerimizin görüşlerini çok merak ediyoruz. Eğer bu yazımızdan görüp izleyenler olursa yorumlarda onların düşüncelerini görmek isteriz.

Sound of Metal Filmi

Sound of Metal filmi, konusuna gelmeden önce film bilgilerini kısaca aktarmak istiyorum. Film ABD ve Belçika yapımı olarak geçmekte. Film kategorisine gelecek olursak,  Dram filmleri ve Müzikal filmler dediğimiz kategorilerde yer almakta. Yönetmen koltuğunda Darius Marder adlı Babadan Oğula gibi başarılı yapımların koltuğunda oturmuş biri.

Sound of Metal filmi oyuncularında ise Baş rollerde Gece Vurgunu, Rogue One gibi filmlerde oynamış Riz Ahmed, Bir diğer baş rol oyuncusu ise Başlat filmi gibi başarılı filmlerde oynayan Olivia Cooke oynamakta.

Sound of Metal Film Konusu

sound-of-metal-filmi
sound-of-metal-filmi

Film konusunu kısaca özetlemek gerekirse sevgili olan çiftimiz Ruben ve Lou şehir şehir gezerek hem eğleniyorlar, hem de bu yolculuk masrafları için gereken parayı konserler vererek çıkartıyorlar. Çiftimiz bu güzel yaşamı sürer, Lou konserler de şarkılar söyler ve Ruben ise bateri çalar, Ancak bir gün Ruben’in kulakları duymamaya başlar.

Ruben’ in kulakları her şeyi vızıltı şeklinde duyar hale gelir. Bunun üzerine Ruben doktora giderek sorunun ne olduğunu bulmaya çalışır. Doktor, Ruben’ in bir işitme kaybı hastalığı geçirdiğini ve bu hastalığın ileride sağırlığa kadar gideceğini anlatır. Bunları duyan Ruben’ in aklında bir an hayatının müzik olduğunu ve sağır bir insanın nasıl müzik yapabilir gibi soruların cevabını öğrenmek ister.

Bu konu üzerinden devam eden Sound of Metal filmi bu yüzden izleyen kitleyi ikiye bölmüş durumda bir kesim yaşadıklarının artık onun geleceği olacağını ve asla müzik yapmaması gerektiğini söyler. Diğer kesim ise bu zorluklardan alınan dersler ile hayallerine daha sıkı sarılması gerektiğini söylemekte.

Evet….

Film Önerimiz bittiğine göre sizlerden tek ricamız film ile ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmenizdir.

 

6.4
Sound of Metal İnceleme

Sound of Metal Filmi Hakkında Editör Ne Düşünüyor.

  • Sound of Metal Film Konusu 5.4
  • Sound of Metal Oyuncuları 6.7
  • Sound of Metal İlk İzlenim 7.1

Yazar Hakkında

5 Yıla yakın internet sektöründe çeşitli projeler üreterek çalışmalar yürütüyorum. İzleyenler.com ile Film ve Dizi önerileri ve listeleri yayınlıyoruz.

Görüşlerin Bizim İçin Önemli! Yorum Yap..