İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Film Tavsiyeleri
  3. Şok Dalgası – Shock Wave Serisi

Şok Dalgası – Shock Wave Serisi

shock-wave-serisi
6.2
Shock Wave Serisi

Shock Wave Serisi Filmi Hakkında Editör Ne Düşünüyor.

  • Shock Wave Filmi oyuncuları 6.5
  • Shock Wave Filmi Konusu 5.9
  • Shock Wave Filmi İlk İzlenim 6.3
shock-wave-serisi
shock-wave-serisi

Tüm takipçilerimize uzun bir aradan sonra merhaba diyorum. Shock Wave – Şok Dalgası Serisi filmini sizler için inceledim ve film önerileri listemizde yer edineceğini düşündüm. Yazımızın içeriğinden kısaca bahsetmek gerekirse filmi iki adet seri olduğu için film önerileri listesinde iki adet yazı olmasını istemedim bu yüzden tek yazı ile sizlere bilgi vereceğim.

İlk filmimiz Shock Wave 2017 filmi konusu ve oyuncularından elimden geldiğince detaya inerek ve birazda kendi yorumumu katarak açıklama yapacağım. Sizlere bir hatırlatmada bulunarak sitemizdeki film önerilerini okuyarak etkilenen bir kitle mevcut ancak bu kitlenin yorumlarını pek göremiyoruz. Buradan onlara sesleniyorum, lütfen filmi izledikten sonra yorumlarınızı veya tepki bölümünden tepkinizi gösterin. İyi okumalar…

1. Shock Wave 2017

Shock Wave 2017 filmi serimizin ilk filmi, genellikle ilk filmler biraz tanıtımcı bir ruhla çekilir fazla detaya inilmez. Yapımcı düşüncesi genelde bir deneyelim bakalım tutarsa devam ederiz kıvamında olduğu için özenilmez senaryoya.

Zaten filmin İMDB üzerinden puanına aktığımızda 6.3 gibi ortalama puan almış çok iyi denilmez ama öldürmeyecek bir puan gibi :).

Kendi düşüncemden biraz bahsetmek isterim Shock Wave filmi ilk serisini izlemek istedim ancak biraz tereddüt vardı “acaba puanı gibi mi?” siz takipçilerimize daha doğrusu film izlerken seçici olan takipçilerimize, bir filmi izlemek ile izlememek arasında kalmış iseniz önce oyuncularına bakın ben böyle bir analiz yapıyorum özellikle oyuncuların oynadığı filmleri inceliyorum. Sizlerde bu şekilde yaparak kararınızı verebilirsiniz.

Shock Wave 2017 Filmi Konusu

Gelelim Shock Wave 2017 film konusuna, Karakterimiz Cheung Hong Kong’un en iyi bomba imha uzmanlarından biri olarak görülür. Hong Kong’da bir ziyaret gerçekleştirecek olan Eski Kraliyet grubunun kendilerine düzenlenen bombalı saldırıdan haberleri yok. Tam bu esnada Cheung ise çete liderinin bu saldırıya katılması halinde yüklü miktarda ödeme alacağını belirten bir davet alır. Cheung bu davet şartlarını görünce kabul eder ve çetenin kötü planına dahil olmuş olur.

Cheung ancak bir süre sonra bu yaptığının kötü bir hata olduğunu anlar ve çeteye karşı savaşmaya başlar. Aynı zamanda polislere gizli bir şekilde istihbarat sağlayarak bir çok kişinin hayatını kurtaracaktır.

2. Shock Wave 2020

Sıra geldik Shock Wave 2020 filminin detaylarına, Shock Wave 2’de pek değişen bir şey görünmüyor kadroda. Ama İMDB puanında güzel bir inceleme var 7.3 puanı ile ilk çıkmasına rağmen güzel bir yükseliş yakalamış gibi görünüyor.

Oyuncu kadrosunda da isimler genellikle aynı ancak senaryoda güzel bir gelişme veya çalışma var diyebiliriz.

Shock Wave 2020 Film Konusu

Shock Wave 2020 Film Konusuna spoiler vermeden ufak detaylar ile sizlere bilgi vermek istiyorum. Film ilk sahnelerde havalimanı patlaması ile başlıyor. O zaman şunu düşünebiliriz film havalimanı patlaması üzerinden gidiyor.

Aslında şunu söyleyebilirim konu olarak genelde aynı olaylar gibi işte bomba patlatılacak kahramanımız geliyor, Bombayı imha etmek için tüm çabasını sarfediyor. Ancak bu 2020 yılı filminin güzel gösteren kısmı bana göre film içinde yapımcı için pek dikkate alınmayan ancak izleyici kitlesini seveceği detaylar. Örnek vermek gerekir ise bir sahnede yanan odada fırın içine saklanan kediyi kurtarması ancak suikasti düzenleyenlerin onun iyi niyetinden faydalanacağı ve fırının bubi tuzağı olacağını tahmin edemeyeceği bu şekilde daha çok yıkım vermeleri gibi.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

5 Yıla yakın internet sektöründe çeşitli projeler üreterek çalışmalar yürütüyorum. İzleyenler.com ile Film ve Dizi önerileri ve listeleri yayınlıyoruz.

Görüşlerin Bizim İçin Önemli! Yorum Yap..