İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dram
  3. Roma (2018)
Trendlerdeki Yazı

Roma (2018)

Roma Filmini sizler için inceledik. Konusu ve detayları için yazımızı okumaya devam edin.

Roma

Roma filmi hakkında bilgileri sizler için topladık ve sizin ekranlarınıza sunmak için hazırladık. Film dram kategorisinde yer almaktadır. Filmin film tavsiyelerinde yer almasının sebebi imdb puanı 7.7 olmasıdır.

Film biraz karışık gibi görünse de filmi sonuna kadar izleyenler filmden memnun kalmışlardır. Filmi iki kadının hayatları farklı olsa da birbirilerine verdikleri destekleri konu alan bir filmdir. Film hakkında daha fazla bilgi almak için yazımızı okumaya devam edin.

Roma
Roma

Roma Filmi Konusu

Cleo, hayatını hizmetçilik yaparak sürdüren genç bir kadındır. Cleo, Meksiko’nun orta sınıf ailelerin yaşadığı Roma mahallesinde bir evde hizmetçidir. Genç kadının işi çok zordur, hem ev işleriyle uğraşır hem de evdeki dört çocuğun peşinden koşturur. Genç kadın hiç durmadan işini yapsa da yorulsa da kendine ait bambaşka bir dünyası vardı. Cleo Fermin adındaki bir adama gönlünü kaptırır. O adam her zaman aklındadır fakat her şey Cleonun istediği gibi gitmez. O sırada evin sahibi ve dört çocuğun annesi olan Sofia,  kocasının yokluğu ile başa çıkmaya çalışır. Cleo ve Sofia hayatları birbirilerinden çok farklı olsalar da bu kargaşanın içinde birbirilerinin en büyük destekçisi olurlar. Bu iki genç kadının verdiği savaşın fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Roma Filminin Kadrosu

Filmin konusu sizleri de etkilemiştir umarım şahsen beni etkiledi. Şimdi filmin kadrosu ve yönetmenleri hakkında bilgi verelim.

Filmin yönetmen koltuğunda oturan ünlü isim, Akademi ödülüne sahip Meksikalı film yönetmeni ve en iyi yönetmen akademi ödülünü kazanan ilk Latin Amerikalı Alfonso Cuarón oturmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise; Meksikalı oyuncu ve öğretmen olan 2018 filmi Roma’daki Cleo rolüyle sayısız ödül alan Yalitza Aparicio, Meksikalı aktris olan, kendine uluslararası alanda yaygın beğeni toplayan ve kendisine akademi ödülü adaylığı kazanan Roma filmindeki rolü ile tanınan Marina de Tavira. son ünlü oyuncu Nancy Garcia sinema oyuncusu filmin oyuncu kadrosunda önemli isimler yer almaktadır. Filmin oyuncu kadrosu tam dram filmine göre olduğunu söylemeliyim çünkü bazıları akademi ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Filmi hakkında yorumlarınız ve destekleriniz bizim için çok değerlidir.


Yorum Yap

Yazar Hakkında

5 Yıla yakın internet sektöründe çeşitli projeler üreterek çalışmalar yürütüyorum. İzleyenler.com ile Film ve Dizi önerileri ve listeleri yayınlıyoruz.

Görüşlerin Bizim İçin Önemli! Yorum Yap..