İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilim Kurgu
  3. Prometheus (2012)

Prometheus (2012)

Prometheus Filmi sizler için inceledik. Konusu ve detayları için yazımızı okumaya devam edin.


Prometheus, film önerileri kategorimizde yerini aldı. Film Bilim Kurgu uyarlaması gelecek yıllarda geçen bir film film, Bu yazımızda film konusu, İMDB puani ve detaylarını göreceksiniz.

İnsanlar olarak uzaya o kadar meraklıyız ki bin bir türlü teoriler ortaya atıyor. Bunları yaparken bile hiç bıkmıyoruz. İnsanlar olarak ayrıca sonumuzu çok düşünen milletiz 20 yıl sonra dünya yok olur ise ne yapacağız gibi sorular soruyoruz sürekli kendimize.

prometheus-filmi
prometheus-filmi

İşte Prometheus Filmi de bizlere bu soruların cevaplarını sanalda olsa gösteren filmlerden biri. Vakit kaybetmeden film konumuza geçelim.

Prometheus Filmi Konusu

Filmin konusuna gelecek olursak, 2080’li yıllarda bir robot üreticisi biz robot üretiyor isek bizi de yaratan birileri vardır. Düşüncesi ile bir kaç jeoloğun çalışmasını görür. Bu jeologlar ile birlikte yıllarca sürecek bir yolculuk için servetini harcayarak bir nevi ölümsüzlük için insanları yaratanları bulmak için yola çıkarlar.

Bu proje onlar için çok uzun yıllar sürecektir ancak teknolojinin gelişimi ile onlar için 10 sene sadece bir gecelik uykuymuş gibi gelecektir. Tabiki tüm insanlar uyur ve canlarını bir robot insana emanet eder. Bu şekilde konusu devam etmekte.

Prometheus Kadrosu

Yönetmenliğini süreklü uzaylı filmleri çekmesi ile ünlü olan Ridley Scott üstlenmiş olup, yönetmenlik yaptığı bir kaç filmi sıralamamız gerekir ise Yaratık, Bıçak Sırtı gibi filmleri eski 1970’li yıllarda o elindeki imkanlar ile çekerek başarılı bir yönetmen olmuştur.

Oyuncu kadrosuna bakacak olursak Yedinci Hayat ve Sherlock Holmes filminden tanıdığımız Noomi Rapace, Utanç ve X-Men filminden aşina olduğumuz Michael Fassbender,Çılgın Max, Skandal ve Ölümsüzlük filmlerinden gördüğümüz başarılı oyuncu Charlize Theron son olarak İron Man 3, İsyan ve Akıl Defteri gibi filmlerde rol alan Guy Pearce.

Bilim Kurgu Filmleri arasında yer alan Prometheus 130 Milyon dolar bütçe ile çekilen bir film olup İMDB üzerinde 7.0’lı üzücü bir puan almıştır. Şahsen filmi izledikten sonra İMDB puanına baktığımda bu duruma oldukça üzülen bir izleyiciyim bunu söylemek isterim.

Sizin değerli yorumlarınızı merak ediyoruz. Lütfen Yorumlar kısmına düşüncelerinizi belirtiniz.

Fragman

Yorum Yap

Yazar Hakkında

5 Yıla yakın internet sektöründe çeşitli projeler üreterek çalışmalar yürütüyorum. İzleyenler.com ile Film ve Dizi önerileri ve listeleri yayınlıyoruz.

Görüşlerin Bizim İçin Önemli! Yorum Yap..