1. Ana Sayfa
  2. Netflix
  3. En İyi Netflix Filmleri – 2021 Netflix Film Önerileri

En İyi Netflix Filmleri – 2021 Netflix Film Önerileri

Sizler için 2021 Yılı en iyi Netflix filmlerini listeledik keyifli seyirler.

2

En İyi Netflix Filmleri, 2020 bizler için çok çetin geçti hepimiz bunun farkındayız. Bizlerde sizler için 2021’in en iyi Netflix filmlerini derledik bu sayede hem yılbaşında karantinada canınız sıkılmayacak hem de boş bir ev macerası geçirmeyeceksiniz.

En iyi Netflix filmleri
En iyi Netflix filmleri

Netflix son yıllarda teknoloji gelişimiyle sinemaya gitmeden oturduğumuz yerde film izlemeye yönelik çıkan bir platform. Netflix bizlere en çok Covid-19 sebebiyle evde karantinada kaldığımız zamanlarda bizleri can sıkıntısından kurtardı.

En iyi Netflix filmleri

Netflix’in uygulaması sayesinde en iyi Netflix filmlerini rahatça izleyebilirsiniz. Ayrıca Film konularını ve Film detaylarını inceleyip hoşunuza giden film ve dizi var ise rahat bir şekilde izleyebilirsiniz. Bunu da unutmamak gerek Netflix benzeri birçok uygulama çıktı, özellikle devlerden ancak hiçbiri Netflix’in elinde su dökemez.

netflix-filmleri

2021’in En iyi Netflix Film Önerileri

En iyi Netflix Filmleri listemize geçmeden önce, Netflix filmleri kategorimizden en iyi Netflix filmleri listemize ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemizde film ve dizilere ait tanıtımlar bulunmakta. Film bilgileri yazan linke tıklayıp o filmin detaylarına rahatça ulaşabilirsiniz. Sizlere sağlıklı ve mutlu bir yıl diliyorum. O zaman haydi yazımıza geçelim.

La Partita / 4.8

İlk Netflix filmi La Partita yani Kader Maçı, Film konusu şöyle geçmektedir. Hayatınızın dönüm noktası olan bir maç düşünün ancak bu maçta rakibiniz çok güçlü, aynı zaman da teknik direktör baskısı, aile baskısı derken ve o maç gelir.

Karakterimiz takımında güçlü bir oyuncudur. Takımı onların kaderini değiştirecek bir maça başlayacaktır. Ama onların bu maçı kazanmasını istemeyenler ellerinden geleni yapacaktır. Futbol düşkünlerini etkileyecek, Bir de tam aksine Futbol sevmeyenleri sıkacak bir film.

Fragmanı izle

Her Şeyin Teorisi (The Theory of Everything) / 7.7

Fragmanı izle
Sıradaki filmimiz En iyi Belgesel Filmlerinden olan Her Şeyin Teorisi filmi, Ünlü fizikçi bilim adamı Stephen Hawking’in hayatını konu alan filmimizde, ALS hastalığına yakalanmadan önce eşi Jane Wilde ile tanışma süreci ve Hastalıktan sonraki yaşadığı olayları konu alıyor.

Sinema kategorisinde dünyanın en iyi ödüllerini alan filmimiz, Daha da önemlisi Eddie Redmayne’nin olağan üstü performansı.

Batarde (Divines) / 7.4

Fragmanı izle
Divines filmi Fransa sokaklarında geçmektedir. Dounia adlı kızımız annesi ile teyzesiyle birlikte yaşamaktadır. Bu üçlümüz Fransa / Paris’te romanların bulunduğu mahallede yaşamaktadır. Dounia ‘nın aynı zaman en yakın arkadaşı vardır.

İsmi Maimouna olan arkadaşı süper marketlerde aşırdığı eşyaları okul arkadaşlarına satmaktadır. Dounia ve Maimouna ikilisinin okulun tiyatro salonunda zaman geçirdikleri bir gizli bölmesi bulunmaktadır.

Aynı zamanda boş zamanlarında kendini geliştiren ve sürekli gelip antreman yapan, Acemi dansçı diyeceğimiz  Djigui bir gün Dounia’yı fark eder ve aralarındaki arkadaşlıkları ilerler. Ancak Dounia aynı zamanda torbacılık yapmaktadır.

En iyi Netflix Filmleri listemiz de sizler için farklı konulu filmi listelemek istedik.

İhtiyarlara Yer yok (No Country For Old Men) / 8.1

Fragmanı izle
İhtiyarlara Yer yok filmimiz Suç Filmleri arayanlar için uygun diyebileceğimiz bir film. No Country For Old Men filminin konusu ise şöyle geçmektedir.

Llewellyn Moss bir hafta sonu avında geyik avlarken hiç istemeyeceği bir olaylar karşılaşır. Llewellyn bir uyuştucu alışverişine rastlar ancak bu alışveriş pek iç açıcı geçmiyor. Bu olay gören Moss hemen parayı alıp gider ancak akşam vakti olay yerini kontrol etmek isterken Anton ile karşılaşır.

Forgotten (Recall the Night) / 7.4

Fragmanı izle
Çin Filmlerinden olan Forgotten filminin konusunda, Jin abisine hayran bir kardeştir.Jin’e göre abisi mükemmel ötesi biri ve onu örnek almak ister. Ancak abisi Seok bir anda ortalıktan kaybolur ve uzunca bir süre (19-20 gün) görünmez .

Seok geri döndüğünde hiçbir şey hatırlamaz, bunu gören Jin abisinin başına ne geldiğini öğrenmek için çabalar.

Ara…

Eveet, film önerileri listemize biraz ara vermek istedim en iyi Netflix Filmleri listesine çünkü sizi yormak istemiyorum. Biraz listeden bahsetmek isterim liste genellikle en iyi filmlerden oluşmakta. Ancak aralarda benim izleyip beğendiğim ve listede olmasını istediğim birkaç film var.

Sonra gelip -hani en iyi filmlerdi. Diye azarlamayın, Hadi Listeye devam edelim.

Pinokyo (Pinocchio) / 6.0

Fragmanı izle
Pinokyo hikayesini hatırlar mısın? Bilmem. Benim aklıma kazınan hikayelerden ancak hep çizgi film olarak izledim. Ancak Pinocchio filmini izleyince o aklımdaki klasik Pinokyo karakteri silindi.

Çocuk ruhlu takipçilerimin izlemesini tavsiye ederim ancak film biraz ilginç mi? diyeyim bilmiyorum. Acayip hissedebilirsiniz. Şimdi kalkıp size klasik Pinokyo hikayesini anlatmama gerek yoktur herhalde 😊.

Follow Me / 5.4

Fragmanı izle
2020 Filmlerinden olan Follow Me konusu şöyle geçmektedir. Yeni video çekmek için arkadaşları ile Moskova’ya giden fenomeni konu almakta film ayrıca en iyi Netflix filmleri arasında 2020 yapımıdır. Filmi ben biraz Testere serisine benzettim. Arkadaşlar ile başlarda güzel eğlenirler.

Ancak bu video çekme işini abartıya kaçına tayfa kendini bir oyun evinde bulurlar. Burada yapacakları roller tamamen gerçek ve takipçileri için bu oyun içine girecekler.

Dürüst Hırsız (Honest Thief) / 6.0

Fragmanı izle
Kendinizi bir hırsız yerine koyun, Sevdiğiniz kız için hırsızlığı yani kötü işleri bırakacaksınız. İşte Honest Thief filmi tam olarak bu olayı anlatıyor. Tom piyasada nam yapmış ünlü bir hırsıdır. Tom, Annie ile tanıştıktan sonra kötülük işleri bırakmak ister ve ile olarak yaptığı soygunlarda kimseye zarar vermeden işi bitirir.

Ancak Annie ile beraber güzel bir yaşam isteyen Tom, hatalarını gidermek için polise teslim olur. Olaylar burdan sonra devam eder.

Saving Private Ryan “Er Ryan’ı Kurtarmak” / 8.6

Fragmanı izle
İzlediğim Savaş filmleri arasında en iyilerinden diyebilirim. Eski yapım olduğu için listeye koymak yada koymamak arasında kaldım ancak izleyeceğinizi düşündüğüm için koydum.

Er Ryan Kurtarmak filminin konusunda 4 oğlundan üçünü kaybetmiş bir annenin 4. Oğlu da savaşta kaybolmuştur. Tüm Amerika ordusu ne olursa olsun annenin çocuğunu bulmak ve eve geri göndermek için elinden geleni yapar.

Ayrıca film II. Dünya savaşı konuludur. Benim düşüncem En iyi filmler arasında ilk ona girer.

Extraction / 6.4

Fragmanı izle
Netflix’in en iyi film önerileri arasında olmasada benim listemde ilk onda olan bir film. Extraction Filmi konusunda Tyler Rake kurtarıcı görevi üstlenir. Görev de bir uyuşturucu baronun oğlunu kurtarması gerekir. Ancak Tyler bu görevi alırken yaşayacağı bir çok zorluğu fark etmemiş.

Aynı zaman da Tyler kurtardığı çocuk ile duygusal bir bağ kurmuştur. Bu bağdan dolayı Tyler görevini terk etmekte zorlanır.

Snowpiercer / 6.7

Fragmanı izle
Bir yandan topluma mesaj veren Snowpiercer filminin konusunda, Dünyayı amansız bir kötülük bulur. Bu kötülüğü açıklamak gerekirse dünya soğur ve dışarda yaşanmaz bir hale gelir. Ancak zamanında bir profesör bu olayı ön görerek bir mekanizma icat eder.

Dünya da sürekli dönüp dolaşan bir tren düşünün ve tren her bir tur tamamladığında 1 yıl olmuş gibidir. Ancak bu kurtuluş trenin insanlık dünya da olduğu gibi trende de sınıflandırılmış oluyor. 2020 filmlerinde en iyisi tavsiye ederim.

The Gentlemen / 7.8

Fragmanı izle
The Gentlemen filmi saracak türden, Filmin konusunda Amerika uyruklu ama Londra da yaşayan Mickey uyuşturucu baronluğu yapmaktadır. Ancak Mickey bu şaşalı ve suçla dolu meslekten kendini emekli etmek istiyor. Ancak Mickey nakitinden çok malı bulunduğu için Mickey stok bitirip normal bir hayat için çabalıyor.

Mickey bu hayalini gerçekleştirirken kolay olmadığını biliyor. Mickey’i hiç kolay bir yol beklemiyordur. The Gentlemen gibi filmleri izlemeyi seviyorsanız, sizleri en iyi suç filmlerinin bulunduğu kategorimize davet edelim.

Yeh Ballet / 7.6

Fragmanı izle
En iyi filmler listemiz biraz karışık gittiğini biliyorum.Ama film listemizi okuyan takipçilerimiz. Aynı kategorilerden sıkılabilir. Bu yüzden sizlere karışık şekilde ve sıkılmadan izleyebileceğiniz film önerilerinde bulunuyorum.

Sıradaki filmimiz En iyi Müzikal / Dans filmleri arasında iyi bir çıkış yapmış gibi görünüyor. Filmimizin adı başlıktan da anlaşılacağı üzere Yeh Ballet Filmi.

Hindistan yapımı olan Yeh Ballet filminin konusunda, Müslüman aile çocuğunun nasıl bale yapar. Ailesinin izin vermediğini bildiği halde dostu ile beraber hayallerini gerçekleştirmek için bale kursuna giderler.

Bu kararları ilk başta ters düşse bile sonra güçlü bir özveri ile hayali için odaklanırlar. İstedikleri yere gelmeleri onlar için başardıkları ilk şey olacak.

 Good Will Hunting / 8.3

Fragmanı izle
Good Will Hunting filmi eski tarihli yapım ancak izlemeyenler için neden şimdiye kadar izlemedin ben bunu dedirtecek türden bir film.

Good Will Hunting filmi konusunda, Will çok zeki bir gençtir. Hayatın hepimize verdiği zorluklar gibi Will’de bu zorluklar ile boğuşmaktadır. Will Üniversite’de hademe olarak çalışmakta olup ayrıca sürekli sokak dövüşleri ve yobazlıklarla meşgul olmaktadır.

Will bu yaptığı yobazlıkların onun başına dert açacağını hiç düşünmemiştir. Hapise düşmek üzere olan Will’in yardımına okulun Professörlerinden biri yetişir. Will ile profesör arasında unutlmaz bir bağ oluşmaya başlamıştır.

Mosul / 7.2

Fragmanı izle
Yakın zamanda izlediğim ve en iyi netflix filmleri listesinde olmasına inandığım bir film Mosul.

Filmin konusunda, Musul da DAEŞ’in işgali olan şehrin diğer tarafında görev yapan bir genç Kawa. Kawa amcası ile beraber bir çatışmanın ortasında mahsur kalır. Kawa öldüğünü hissettiği o anda yardımına Jasem ve ekibi yetişir. Jasem Ninova’lı bir harekat ekibinin lideridir. Kawa’ya ekibine katılmasını teklif eder.

The Intouchables (Can Dostum) / 8.5

Fragmanı izle
Bazen dost edinmek o kadar zorlaşır ki insanın hayatında işte bu film tamda o dostluk kazanma sırasında aklımızdan geçen olumsuz düşünceleri yıkan bir film Can Dostum. Film konusu, Zengin Aristogratlardan olan Philippe’in kaza sonra felç kaldığında yanına bakıcı olarak aldığı eski suçlu olan Driss ile hikayesini anlatıyor.

In the Heart of the Sea (Denizin Ortasında) / 7.0

Fragmanı izle
En iyi Netflix Filmleri listemizin olmassa olmazlarından olan hayatta kalma kategorisinin iyilerinden olan bir film ile etmek istiyorum. Oyunculuğunu Thor filminden tanıdığımız Chris Hemsworth yapmakta olup denizin ortasında çektikleri sıkıntıları anlatan bir film. 1980’lerde geçen Denizin ortasında filmin de Mürettebat balina avına çıkar ancak bu av pekte bekledikleri gibi gitmiyor. Mürettebat dev bir İspermeçet balinasının saldırısından sağ çıkmak için canla baş ile çalışıyor.

Bankacı – The Banker / 7.3

Fragmanı izle
Netflix’in en iyi filmler arasında olduğunu düşündüğüm bir film The Banker filmi. Filmimizin konunsun da Garrett ve Morris başarılı iki iş adamıdır. Bu iki arkadaş 1950’ler de ırkçılığın yüksek olduğu bir zamanda başarılı bir iş planı üzerinde çalışmaktadır. Bu planlarında herkesin Amerika rüyası tabiri ile hayallerini gerçekleştirmek için büyük bir iş başarırlar.

Bu ikilinin başarısı hükümetin gözünden kaçmadığı kesin ve onları tehdit edenlerle dolu bir serüven baş gösterir. Bunu da eklemek isterim filmimizin kategorisi biyografi filmleri kategorisidir.

Platform / 7.0

Fragmanı izle
Filmi anlatmadan önce şunu eklemek isterim Platform filmi biraz vahşet içerdiği için bir çok kesim olumsuz düşünce beslemektedir. Bana göre film sınıf ayrımı haksızlık gibi düşünceleri güzel bir şekilde ve dikkat çekici bir şekilde anlatmaktadır.

Platform filmini kısaca anlatmak gerekir ise film de bir yapı var ve 303 küsür olan bu yapıya kendi isteğiniz ile girmektesiniz ancak bu yapıda dönen olaylar şöyle anlatılmaktadır. 2 kişilik odada bulunup ve burada bazı kötü alışkanlıklarınızı bırakana kadar kalmaktasınız.

Mr. Nobody / 7.8

Fragmanı izle
Mr. Nobody filmi bulmacalı film sevenler için güzel bir fırsat izlemişte olabilirsiniz. Ancak filmin konusu biraz beyin gerektiren türden olduğu için konusunu şöyle özetlemek isterim.

Bay hiç kimse yani Némo geleceği gören biridir. Annesi ve Babasının ayrılacağı zaman hangisini tercih etmesi gerektiğini karar veremez. Nemo’da bu durumdan sıkılır hiç kimseyi seçmez ve aldığı yaprağa üfleyerek gelecekten anna ile karşılaşır.

Mandela (Mandela: Long Walk to Freedom) / 7.1

Fragmanı izle
Film önerileri listemizin başında her kategoriden film olacağını söylemiştim ve Mandela filmimiz Politik film kategorisinde güzel bir puan almış ve sizi duygulandıracak bir film olması cabası.

Mandela filminin konusu kısaca Güney Afrika’nın unutulmaz özgürlük kahramanı Nelson Mandela’nın hikayesini çocukluktan, Efsane kahramanlığına kadar ilerleyen yolunu konu alıyor.

My Name Is Khan (Benim Adım Khan) / 8.0

Fragmanı izle
Aslında En iyi Netflix film listesinin Mandela filmi ile bitirmiştim ancak son izlediğim film beni çok etkilediği, sizlerin düşüncelerini almak istediğim bir film.

My Name Is Khan Filminin konusunda Rızvan annesiyle küçüklüğünü yaşayan bir Müslüman çocuktur. Annesinin vefatı ile Amerika da yaşayan kardeşinin yanına gider. Orada arkadaş olup sonra evlendiği Kajol ile evlenir. Ancak Rızvan’nın Otizm benzeri bir hastalığı vardır, Kısaca anlatmak gerekirse iletişim becerilerinde güçlük yaşamaktadır.

Netflix Filmleri

En İyi Netflix Filmleri Listesinin Sonu

En iyi Netflix filmleri öneri ve Listesinin sonuna geldik web sitemizin ilk yazısı ve gelen geri dönüşlere göre daha çok film önerisi eklemeyi planlıyoruz. Düşünceleriniz bizim için önemli bu yüzden lütfen yorumlar kısmında düşüncelerinizi belirtin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

5 Yıla yakın internet sektöründe çeşitli projeler üreterek çalışmalar yürütüyorum. İzleyenler.com ile Film ve Dizi önerileri ve listeleri yayınlıyoruz.

Görüşlerin Bizim İçin Önemli! Yorum Yap..