İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilim Kurgu
  3. Dune (2021)
Trendlerdeki Yazı

Dune (2021)

Dune filmini sizler için inceledik.

Dune

Dune Filmini sizler için inceledik film hakkında görüşlerimizi bu yazımıza aktardık. Bilimkurgu ve Dram kategorisinde yer alan film, bilimkurgu severleri sevindirdi. Film önerileri sırasına eklenebilecek bir film olduğunu söyleyebilirim.

Dune
Dune

Film youtune’da kedini aşmayı başarmış. Filmin fragmanı 31 milyon izlenme almış ve her geçen gün bu sayı artmaya devam ediyor. Peki film ne zaman seyircilerle buluşacak sorusuna, yönetmen Denis Villeneuve‘nun cevabı şu şekildedir. Filmimiz 1 Ekim 2021’de seyircilerine sunulacak şeklindedir. Film hakkında daha fazla bilgi almak için yazımızı okumaya devam edin.

Filmin yönetmen koltuğunda Denis Villeneuve’nun oturmaktadır.

Dune Filminin Konusu

Film tahmin ettiğiniz gibi gelecekte geçiyor. “Dune”, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatmaktadır. Glaksinin farklı yerlerindeki gezegenleri rakip olan feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Gezegenler arasındaki en değerli çöl gezegeni ise Arrakis’in kontrolü asil aileler arasında çok fazla istenmektedir.

Çöl gezegeninin fazla ilgi görmesinin sebebi ise; yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi gibi özellikleri vardır. Fakat yan etkileride vardır. Çöl gezegenine “Baharat” adını vermişlerdir. Bu gezegeni isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzak sonuun da Paul ailesi dağılır. Paul ailesi Çöl gezegenini yeniden ele alabilmek için tüm fedakarlıkları yapacaktır. Film hakkında daha fazla bilgi almak için yazımızı okumaya devam edin.

Dune Filminin Kadrosu

Filmin konusu sizleri de etkilemiştir umarım şahsen beni etkiledi. Şimdi filmin kadrosu ve yönetmenleri hakkında bilgi verelim.

Filmin yönetmen koltuğunda oturan ünlü isim, Akademi Ödülleri adayı olmuş Fransız Kanadalı film yönetmeni ve senarist Denis Villeneuve oturmaktadır.

Filmin oyuncu kadrosunda ise; 2012’de televizyon dizisi Homeland’de yer almadan önce kariyerine kısa filmlerde yer alarak başlayan Timothée Chalamet, Oyunculuk kariyerine İsveç pembe dizisi Nya tider ile başladı ve Drowning Ghost filminde rol alan Rebecca Ferguson, birçok filmde rol almıştır. Oyunculuğun yanı sıra Sen Şarkılarını Söyle filminde 5’ten fazla şarkı seslendiren Oscar Isaac filmin oyuncu kadrosunda yer almaktadır.

Film hakkında yorumlarınız ve görüşleriniz bizim için çok önemlidir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

5 Yıla yakın internet sektöründe çeşitli projeler üreterek çalışmalar yürütüyorum. İzleyenler.com ile Film ve Dizi önerileri ve listeleri yayınlıyoruz.

Görüşlerin Bizim İçin Önemli! Yorum Yap..